Homo Novus 2015

Festivāla centrs

Festivāla INFO CENTRS un biļešu tirdzniecības vieta
Aristīda Briāna ielā 13
Darba laiks:
01.-03.09. 15.00-19.00
04.-10.09. 13.00-22.00
Brīvdiena 07.09.

Festivāla BĀRS UN DEJU ZĀLE kopā ar kafe Piens
Aristīda Briāna ielā 13
Darba laiks:
04.-10.09. 13.00-03.00
Brīvdiena 07.09.
04.09. no 21.00 Festivāla atklāšana ar DJ Legz (Rīga)
05.09. 22.00 DJ Gilmar & manuelle (Berlīne)
06.09. 22.00 Tīrkultūra: Rolands Pēterkops, Jānis Šipkēvics, Reinis Semēvics (Rīga)
08.09. 22.00 People like Us DJ (Londona)
09.09. 22.00 Homo Novus secret act
10.09. 22.00 Mixmasters AG & Raitis (Rīga)

FESTIVĀLA SARUNAS ikvienam interesentam, ieeja bez maksas

Vieta piedzīvojumam
5. septembrī 14.00 / angļu valodā
Saruna ar režisoru Filipu Kenu, Santarkandželo teātra festivāla direktori Silviju Botiroli, Jeruzālemes Vizuālā teātra skolas direktoru Gaju Gutmanu, horeogrāfi Tami Lebovicu (Telaviva), teorētiķi Līviju Andreu Pjacu (Brisele) un arhitektu Paridi Pičinini (Forli).
Sarunā ar Filipu Kenu diskutēsim par vietām, kurās šodien iespējami piedzīvojumi, paturot prātā Fuko rakstīto, ka “civilizācijās, kurās nav kuģu, sapņi izsīkst, spiegošana aizstāj piedzīvojumus un policija ieņem pirātu vietu”.

Kopīgi piedzīvojumi
6. septembrī 11.00 / angļu valodā
Kolektīva lasīšana ar Mammalian Diving Reflex, Benjaminu Verdonku, Pīteru Ampi, Santarkandželo teātra festivāla direktori Silviju Botiroli, Jeruzālemes Vizuālā teātra skolas direktoru Gaju Gutmanu, horeogrāfi Tami Lebovicu (Telaviva), teorētiķi Līviju Andreu Pjacu (Brisele) un arhitektu Paridi Pičinini (Forli).
Šīs sarunas laikā mēs lasīsim un pārrunāsim tekstu, liekot teoriju blakus izrādei un risinot dialogu par konfliktu un sadarbības iespēju, kas veido pamatu visiem kopīgajiem centieniem.

Pieaugšana
6. septembrī 17.00 / latviešu valodā
Interneta žurnāla “Satori” redaktora Ilmāra Šlāpina saruna ar dažādu jomu ekspertiem pēc programmas “Divdesmit” izrāžu noskatīšanās (ekspertu vārdi tiks publicēti septembrī).
Pāreja no bērna uz pieaugušo ir viens no svarīgākajiem notikumiem ikviena cilvēka dzīvē. Kādas pēdas tā atstāj mūsu personībā? Kā tikt tai pāri un nesabojāt?

Kopīgā telpa – šis ir mans laukums!
9. septembrī 14.00 / angļu valodā
Saruna ar Heini Avdalu, Jukiko Šinozaki, Gaetanu Riskē, Olivjē Kulonu-Jablonku, Jeruzālemes Vizuālā teātra skolas direktoru Gaju Gutmanu, pētnieku Danielu Blangu Gabeju (Brisele), horeogrāfi Tami Lebovicu (Telaviva).
Šī saruna aplūkos izrādi kā montāžas, vienošanās un pārgrupēšanās rituālu un teātri kā politisku un sociālu pulcēšanās vietu, kā laukumu, kurā debatēt par skatīšanās pieredzi un pilsoniskumu.

Bēgļi
9. septembrī 16.00 / latviešu valodā
Interneta žurnāla “Satori” galvenā redaktora Ilmāra Šlāpina saruna ar dažādu jomu ekspertiem pēc izrādes “Viktora Igo avēnija 81” noskatīšanās (ekspertu vārdi tiks publicēti septembrī).
Pasaule kļūst aizvien mazāka un globālā migrācija liek mums aizvien biežāk sastapt cilvēkus, kas pametuši savas mājas un devušies meklēt laimi citur. Vai tautu, valstu un robežu sajukums ir neizbēgams? Kā iemācīties saprasties un sadzīvot šādā pasaulē? Kur rast spēku un gudrību viesmīlības tikumam?

Madlove. Saruna par patvēruma dizainu
10. septembrī 16.00 / angļu valodā
Britu mākslinieks un aktīvists the vacuum cleaner stāstīs par darbnīcu, kas divas dienas iepriekš notikusi Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā un kuras laikā kopā ar centra pacientiem un personālu izsapņotas visutopiskākās un optimistiskākās idejas, kādai būtu jāizskatās psihiatriskajai slimnīcai, stājoties pretī populārajam mītam, ka psihiska saslimšana ir briesmīga un biedējoša.

Homo Novus 2013